2026. június 26., péntek

Olívás cibatta

Hozzávalók (6 közepes db-hoz):  3,4 dl víz, 5 dkg instant vagy friss élesztő, 50 dkg liszt, 1 tk. só, 3 ek. olívaolaj, 10 dkg aprított olajbogyó, 

Az olívabogyókat apróra vágjuk. A langyos vízben elkeverjük az  élesztőt, hozzákanalazzuk az olívaolajat, beleszitáljuk a lisztet, sót és kikeverjük a tésztát. Az aprított olajbogyókat a legvégén keverjük hozzá. A fakanállal kikevert nagyon lágy kenyértésztát (nem dolgozzuk ki nagyon). Letakarva, szobahőmérsékleten hagyjuk a konyhapulton kb 40 percig kelni. Kivesszük a kelt tésztát, egy kivajazott tálba tesszük és olajozott kézzel  kívülről ráhajtogatjuk/áthajtogatjuk. Ezt 2-3x megcsináljuk 10 perces pihentetésekkel. Ezután egy lisztezett munkalapra kifordítjuk a nagyon lágy tésztát a tálból. Téglalap alakúra széthúzgáljuk és egy spatula/habkártya segítségével 6 téglalap alakú (vagy 3 hosszúkás) cibattát formázunk. Pici liszttel meghintjük és egy sütpapírral bélelt tepsibe a hablapáttal átemeljük őket, majd hagyjuk további 20-30 percig kelni. 180 C-ra előmelegített sütőben világosra sütjük. 

Amikor kihűlt, hosszában félbevágjuk és megtöltjük. Töltelék lehet bármilyen fűszeres vajkrém ill. körözött amire salátát, sonkát, paradicsomot illetve kedvünk szerint bármit tehetünk. Isteni finom, gazdag szendvics lesz a francia bagettre hasonlító kívül ropogós, belül lukacsos olasz cibattákból. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése