Elkészítjük a gyümölcskrémeshez használt krémet kisebb adagban.
Poharak alájába pici krémet teszünk, majd tört kekszet dobálunk rá, amire egy sor vaníliakrémet teszünk. Ezután bármilyen friss gyümölcsöt dobálunk, majd újabb krém és gyümölcs kerül. A rétegezést gyümölccsel fejezzük be. Hűtőben min. 1 órát pihentetjük és kínálhatjuk.
A poharak aljába pici krémet, majd babpiskótát tördelünk (lehet piskótamaradék is). Ezt meglocsoljuk egy kis frissen főzött párcsepp kávéval és rummal. Rádobunk pár szem meggybefőttet (bármilyen befőtt megfelel) beledobunk.
Ekkor hígra főzünk egy tetszőlegesen választott pudingot, amibe belekeverünk 5 dkg vajat és ezzel leöntjük a babapiskótát. Hűtőbe tesszük pár órára. Tetejét kedvünk szerint díszíthetjük szórócukorral, csokireszelékkel, fahéjjal, mentalevéllel...
Hozzávalók 4 főre: 1 citrom reszelt héja, 15 dkg masarpone, 1/2 dl tej, 1 cs vaníliás cukor, 4 dkg cukor, 15 dkg babapiskóta, 3 dl frissen főzött presszó kávé, cukrozatlan kakaópor
Egy nagy tálban a mascarponét a tejjel, cukorral, vaníliás cukorral habverővel keményre verünk és ebbe belekeverjük a citrom reszelt héját. A babapiskótát a kávéba mártjuk, a pohár aljába tesszük, meghintjük kakaóporral és rákanalazunk a krémből. A rétegezést addig folytatjuk míg a poharunk megtelik. Tetejét mindenképpen kakaópor szórással fejezzük be, mert így nagyon mutatós lesz és beleszúrhatunk egy babapiskótát a krém szélébe. Mikor a pohár krémek elkészültek 1-2 órára mehetnek a hűtőbe.
Hozzávalók 4 főre: 4 dl tejszín, 3 ek porcukor, 15 dkg mascarpone, 2 ek mogyorókrém, 20 dkg vajas keksz, 10 dkg földimogyoró (vagy dió)
A krémhez habosra keverjük a sajtkrémet a cukorral és a felvert tejszínnel óvatosan összevegyítjük, hogy egy laza krémet kapjunk. Ekkor a krémet elfelezzük és az egyik feléhez hozzáadjuk a mogyorókrémet a másik feléhez pedig a durvára vágott mogyorót (vagy hagyhatjuk natúron is). Most jöhet a rétegezés.
A pohár aljára egy kanál segítségével rakunk egy adag mogyorókrémes krémet, erre egy sor morzsásra tört keksz kerül, amit a mogyorós/diós krémmel takarunk be és így rétegezünk tovább. Tetejét mogyoró ill diódarabkákkal díszíthetjük. Mikor a pohár krémek elkészültek 1-2 órára mehetnek a hűtőbe.
Hozzávalók: bármilyen töltött nápolyi vagy darált kekszmorzsa, 25 dkg mascarpone, 2 dl tejszín (vagy natúr joghurt), 1 tk vaníliás cukor, fahéj, friss vagy fagyasztott gyümölcs (esetleg lekvár)
A mascarponét a vaníliás cukorral, fahéjjal kikeverjük, majd a felvert tejszínnel lazán elkeverjük. Ha A poharak aljába pici krémet teszünk, erre egy sor kekszmorzsát. Megint egy sor krém, majd a gyümölcs (vagy lekvár) következik, amit ismét krémmel zárunk le. Hűtőben pár óra pihentetés után fogyasztható.








Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése