Hozzávalók: kb. 1,2 kg-os konyhakész tanyasi csirke, 1 dobozos sör
Pác: olaj, só, bors, 1 mk majoranna, 1 mk kakukkfű, 2 g fokhagyma, 1 ek citromlé
A pácot kikeverjük. A csirkét kívül, belül és a bőre alatt is sóval, borssal bedörzsöljük, majd hagyjuk kb 1 órát a konyhapulton pihenni. Ezután kézzel jól belemasszírozzuk a pácot a csirkébe. A dobozos sört alaposan megmossuk, felét elfogyasztjuk, majd farrésszel ráhúzzuk a bepácolt csirkét úgy, hogy biztonságosan álljon. A szárnyakat hátra igazítjuk. Egy magasabb falú tepsibe állítjuk, amibe 1-2 dl vizet öntünk. 160 C-ra előmelegített sütőbe toljuk és kb 2 órán át sütjük. A végefelé a fennmaradó zsiradékkel locsolgatjuk körbe a csirke bőrét hogy ropogósra süljön. Kivéve a sütőből hagyjuk egy kicsit pihenni (a sörösdoboz fém külseje rendkívül forró még), majd egy erős mozdulattal lehúzzuk róla csirkét és vékony szeletekre vágva vagy darabolva kínáljuk. Bármilyen köret illik a grillcsirkéhez.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése